Сторінки

пʼятниця, 29 грудня 2017 р.

Якою бути бібліотеці сьогодні?

    Саме сьогодні створюється нова модель дитячої бібліотеки, де особлива роль надається організації бібліотечного простору.
    В нинішньому часі наша бібліотека - це комфортний, обладнаний новітніми технологіями інформаційний центр, місце спілкування і відпочинку. Бібліотека стала більш зручною для користувачів: із зонами читання та відпочинку, з обладнаними місцями для дітей та батьків, інформаційною зоною.
    Зонування бібліотеки – потужний інструмент, за допомогою якого можна розширити коло користувачів. Сучасні бібліотеки перестали бути просто «місцями для зберігання книг», а перетворюються в: затишні, комфортні середовища, де  можна з користю провести свій вільний час.
   Така форма організації простору в бібліотеці дозволяє уникнути поділу на відокремлені один від одного «Абонемент» і «Читальний зал» та дозволяє кожному читачу знайти свій «куточок», свій простір в бібліотеці
    Бібліотечний простір повинен вражати і надихати.

понеділок, 18 грудня 2017 р.

Миколай мандрує світом.

У грудні, в гарну тиху ніч
Зорі, як мільйони свіч,
Що світять вниз на рідний край,
Де ходить святий Миколай.
     Немає на нашій землі жодної християнської хати, де не було б образа святого Миколая. Немає душі, котра б не горнулася до цього святителя, не зверталася до нього зі своїми потребами, бо кожен знає, що він колись, за свого життя, був добродієм і помічником для християн, отож і сьогодні він може подати нам руку допомоги в нашій біді. А діти люблять його майже як казкового персонажа, котрий, однак, цілком реально приносить їм однієї чарівної зимової ночі подарунки.
    Тому святий Миколай – один з найулюбленіших божих угодників нашого народу. Традиційно, 19 грудня, повсюди готували обрядодії, пов’язані зі святим Миколаєм. Це стало гарною традицією, виявом доброти і любові до найдорожчого, що є в нашому житті – наших дітей.
     Отож, напередодні цієї дати, 17 грудня святий Миколай завітав до Перегінського НД.
    Діти віршами, піснями і молитвами  запросили святого Миколая до себе на свято. За свої старання, добру поведінку і віру в чудеса присутні були віддячені подарунками від Миколая. 


субота, 25 листопада 2017 р.

Зроніть сльозу.Нехай не згасне свічка!

    «Чорного» дня листопада в нашій державі відзначаємо День пам’яті жертв Голодомору. Народ України схиляє голови перед трагічною сторінкою свого життя. 1932 рік… тридцять … чорний рік. Кожен із нас переосмислює трагічні сторінки історії, які примушують стискатися людські серця.
    В ценрі селища проведено вечір пам’яті «Зроніть сльозу. Нехай не згасне свічка!».
    Священнослужителі  Перегінських церков  відправили панахиду за упокій невинно померлих  душ, присутні засвітили свічки пам’яті. 
     Ведуча Світлана Дутка згадала страшні сторінки історії  України 1932-1933 років.
    У виконанні молодіжного хору церкви Пресвятої Богородиці прозвучали духовні пісні: «Ідеш за Христом», «Коли на волю проситься сльоза».
                                                       Свічу поставте у вікні. Запаліть.
                                                       Тихо промовте молитву свою –
                                                       І в зажурі згадайте Вкраїну мою,
                                                       Тих голодних, 30-их ви гріх замоліть…
   В бібліотеці було оформлено викладку літератури: «Жити…Вірити…Пам’ятати»,  присвячену пам’яті жертв Голодомору.

пʼятниця, 10 листопада 2017 р.

Творча зустріч з письменником Ярославом Ткачівським

    9 листопада у Народному домі селища Перегінське  відбулася творча зустріч «За матір Україну взяв собі, себто вона мене взяла за сина» з письменником   Ярославом Ткачівським, ім’я якого добре відоме на теренах нашого краю.
    Ярослав Ткачівський — поет-пісняр, сатирик і гуморист, автор інтимної та громадської лірики, а також багатьох поетичних та прозових творів на релігійну та філософську тематику. У творчому доробку Ярослава Ткачівського — близько 40 книжок та вісім збірників пісень і романсів.
    Ведучі святкового вечора з великою приємністю і шаною представили гостям літературно-мистецької світлиці письменника Ярослава Ткачівського – поета і прозаїка, пісняра і гумориста, сатирика і журналіста,  корінного галичанина, відповідального секретаря Івано-Франківської обласної організації НСПУ, головного редактора всеукраїнського  літературно-художнього і громадсько-політичного журналу «Перевал», лауреата літературних премій імені В. Стефаника, І. Франка і Т. Мельничука. 
     У творчому спілкуванні із п. Ярославом взяли участь відомі діячі нашого краю – представники влади і духовенства, письменники  Рожнятівщини і члени літературного об’єднання «Горгани», педагоги, бібліотекарі та поціновувачі творчості пана Ярослава. Серед них: заступник голови Рожнятівської РДА Богдан Михайлович Яковина; заступник селищного голови Перегінської селищної ради Мар’ян Васильович Глинка; письменник, краєзнавець, журналіст, голова літературного об’єднання «Горгани», член Національної спілки письменників України Любомир Львович Михайлів; поетеса, член Національної спілки письменників України Наталія Василівна Данилюк; письменниця, краєзнавець, педагог Оксана Леонівна Лесюк; начальник відділу культури РДА Володимир Феліксович Борович та директор Рожнятівської ЦБС, заслужений працівник культури України Марія Василівна Рибчак. 
Ліричні вірші письменника покладені на музику багатьма відомими композиторами і музикантами, його пісні та романси виконують народні та заслужені артисти України, інші відомі співаки та колективи, а деякі твори поета-пісняра  — стали вже хітами. Так, пісня «Волошки», автором якої є Ярослав Ткачівський, прозвучала у виконанні жіночої вокальної групи Перегінського НД (кер. Дарія Король).
     Приємним музичним дарунком для усіх присутніх стали виступи аматорського чоловічого гурту «Братове» Перегінського НД (кер. Ярослав Люльчак) та лауреата пісенних конкурсів і фестивалів Віталії Олексій.
    Гумореску Ярослава Ткачівського виконав креативний пародист і кращий жартівник нашого краю Ярослав Люльчак.
     Працівники бібліотек влаштували викладку творів Ярослава Ткачівського :
 « І слово це у мене від Всевишнього»

четвер, 1 червня 2017 р.

День захисту дітей

                                                                               «Мені здається, що одна з найбільших удач
                                                                               у житті людини - щасливе дитинство»
                                                                                                                                      Агата Крісті
    У перший день літа ми традиційно відзначаємо Міжнародний день захисту дітей, одне із найдавніших міжнародних свят. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
    Чарівний, світлий і ні з чим незрівнянний світ дитинства, країни доброти, сміху і радості, безмежного і безтурботного щастя, звідки усі ми родом.
    З нагоди Міжнародного дня захисту дітей працівники бібліотеки відвідали дошкільний навчальний заклад «Веселка».  Спільно з вихователем Колодніцькою Оксаною Василівною для дітей проведено  ігрову карусель «Розумні, кмітливі, допитливі, сміливі», яка включила в себе розважальні конкурси та рухливі ігри. 
    День захисту дітей – це не тільки свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

четвер, 25 травня 2017 р.

У книжковому місті

    Упродовж усього життя ми звертаємося до книги. Вона наш друг і порадник. Книги відкривають нам свої таємниці. Одна дарує нові знання, інша дає поради, третя нас втішає, четверта – розвеселяє. Книга - мудрий друг, який, не маючи живої мови, розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про навколишній світ та  різні дива.
    Сьогодні до Перегінської дитячої бібліотеки  завітали учні 3-В класу ЗОШ №1. Діти радо поринули у чарівний світ книг, цікавих та яскравих газет та журналів. 
    Бібліотекарі Петреній Ольга Василівна та Худик Світлана Богданівната розповіли про різноманітну літературу та ознайомили учнів з новинками періодичних видань. 
     Для них також була проведена «Мандрівка Книжковим містом»: екскурсія по бібліотеці, бесіда про значення бібліотеки в житті людини, правила користування бібліотекою та правила користування книгою.
    Бібліотекарі закликали всіх присутніх: "Ніколи не розлучатись з книгою! Бережно ставитися до книг, бути активними читачами в бібліотеці", тому що безсмертя книги в її читачах.

пʼятниця, 19 травня 2017 р.

День вишиванки у бібліотеці

      Щороку у третій четвер травня Україна святкує День вишиванки. Цей День не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами.
     День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу та об'єднати українців.
    З нагоди цього дня працівники бібліотеки прийшли у вишиванках. І бібліотека розквітла різноманітними барвами традиційних та сучасних українських вишитих сорочок.
       У  бібліотеці  відбувся  захід – свято   вишиванки  «Ой яка ж ти гарна, сорочка вишивана!». під час якого  читачі  познайомились з   історією   вишиванки її  розмаїттям,  призначенням  та застосуванням в побуті а також про чарівні властивості орнаментів у  різних регіонах України, що символізує вишита сорочка, традиції вишивки української сорочки.

     Вишита сорочка втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів, — бути оберегом, а вишиванка — це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код.
     "Бережи українське - носи вишиванку!" Ліна Костенко.

субота, 29 квітня 2017 р.

Виставка «Великодні передзвони»

       29 квітня до Перегінської бібліотеки для дітей завітали вихованці гуртка «Образотворчого мистецтва» Рожнятівського БДЮТ на базі Перегінської ЗОШ №1 на відкриття виставки дитячих малюнків «Великодні передзвони».




     У невимушеній атмосфері діти, батьки та їх вчителі мали можливість не тільки переглянути кращі роботи вихованців гуртка, представлені на виставці, а й скласти своє враження про виставку дитячих робіт.

    Керівник гуртка Візнович Юлія Василівна  розповіла про особливості гуртка, його напрямок, та специфіку роботи, адже, він радо зустрічає наймолодших художників селища.


 Але найцікавішим було спостерігати за тим, як маленькі автори великих шедеврів, трималися на публіці, ділилися враженнями та презентували кожен свою роботу. 



        Бажаємо їм вчитися, впевнено крокувати до своєї мети та стати великими художниками!!!
        Виставка триватиме протягом місяця.