Сторінки

пʼятниця, 24 вересня 2021 р.

 

  Соломка – матеріал унікальний, бо поєднав у собі енергію двох найбільших сил Всесвіту - Сонця і Землі. Шлях перетворення звичайного пучка соломи у виріб нелегкий і довгий, але вправні руки перетворюють її у художньо вишукані витвори. Соломоплетіння було давньою українською традицією. Згодом воно занепало, а потім знову відродилося.

    Соломоплетіння має глибокі історичні корені. Адже з прадавніх часів весь український хліборобський рік був підпорядкований віками набутими традиціями, згідно з якими селяни виготовляли багато оберегів з соломи.           Соломоплетіння – це справа делікатна, нелегка і кропітка. Час, який затрачається на роботу, залежить від складності і задуму.  Це давній вид народної творчості, який продовжує збагачуватися і розвиватися.

У нашій бібліотеці діти з задоволенням проводили майстер- клас з соломо- плетіння.

Багато з присутніх на майстер-класі вперше тримали соломинки в руках, однак з цікавістю творили вироби, відчуваючи у плетінні  дивну силу, а у кожній соломині – якийсь особливий, потаємний зміст.



















 

   До Перегінської  дитячої  бібліотеки завітали у гості дошкільнята разом із вихователями дитячого садка. Діти люблять читати казки, а особливо слухати. А коли казку розповідає автор, у вигляді театралізованої вистави з помічниками, музикою вони, взагалі, в захваті. 16 вересня в гості до бібліотеки  завітали  діти з дитячого садка «Веселка»,які в майбутньому стануть, а деякі дітки уже є читачами бібліотеки.  Їх радісно та доброзичливо зустріли бібліотекарі, які в цікавій формі провели для них екскурсію.  Малюки одразу ж взялися досліджувати найцікавіші закутки, тестувати нові меблі та іграшки, були в захваті від яскравого інтер’єру. Діти були в захваті від яскравої сучасної дитячої книжки.  З захопленням та цікавістю  малята переглянули  виставу  інсценізація казки «Ріпка» по-новому, які для них підготували бібліотекарі та діти пластуни новаки з рою «Голубки» та « Загроза» разом з виховниками  сестричкою Вірою та  сестричкою Богданкою.  Вистава -це мистецтво, яке впливає на глядачів цілим комплексом засобів. Під час вистави застосовується і художне слово,  і декоративно-прикладне мистецтво.  Постановка вистави включає розробку сценарію, розподіл ролей , читання тексту. Діти-пластуни із великим задоволенням брали участь у цій виставі. Творча діяльність допомагає дітям виявити свої здібності, вчить їх творчо мислити, реалізовувати свою фантазію, збагачувати новими знаннями, залучатися до культурних та літературних цінностей.

    Отож, ідей безліч.  Проявляємо фантазію, творчо підходимо до своєї роботи  і успіх гарантовано!