Сторінки

середа, 30 листопада 2022 р.

«Григорій Сковорода- мандрівний учитель життя»


« Григорій Сковорода-мандрівний учитель життя»

   Виповнюється 300 років від дня народження на нашій землі великого сина українського народу- Григорія Сковороди.

   «Мандрівна академія»,«людина-університет» своєї епохи. Це все про Григорія Сковороду. За життя він не видав жодної книги. Натомість читачі його шукали самі, масово цитували, переписували рукописи  та пропагували їх. Про нього у творах згадував сам Тарас Шевченко: «Кругом листочки обведу та й списую Сковороду»  Видатний український філософ-містик, богослов, поет та педагог був чи не найцікавішою постаттю історії українського духу. 

    Народився Григорій Сковорода на Полтавщині у родинні спадкових козаків. Ми маємо щасливу нагоду пройтися  стежками його життя, перечитати сторінки його творів. Двадцять пʼять років мандрував дорогами України незвичайний подорожній, проповідуючи серед народу свої фідософські та соціальні погляди. 

 Відстоював права людської особистості в кожній людині . Він вмів насолоджуватися кожною миттю життя . У своїх творах саме цього і вчить  кожного з нас. 

Він через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати  нашому народу Прилучитися до його мудрості , світлого поетичного слова  справа честі і для нас.



вівторок, 29 листопада 2022 р.

Час не має влади над пам‘яттю


"Час не має влади над пам'яттю"
Голод... Це страшне слово повертає насу далекі 1932-33 рр.Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови,вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів,вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців  Голодомору, штучно створеного на Україні.  Але правду про це повинні знати всі, якою б  гіркою вона не була. Саме з цією метою в нашій   бібліотеці була організована книжкова виставка  " Час не має влади над пам'яттю". Народ України пам‘ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору . А тому варто робити все , щоб їх нащадки ,особливо молодь ,знали  про ті лихоліття , свято берегли їх у  своїй пам‘яті в ім‘я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

середа, 9 листопада 2022 р.

«Звучи наша мово, над світом крилато!»

 "Звучи наша мово, над світом крилато!"

     Рідна мова- це скарбниця народної мудрості,криниця живої води ,невичерпне джерело добра, нескінченна  річка слів, струмок надії. Українська мова-це мова віршів , пісень, казок, прислів' їв,приказок, скоромовок, легенд нашого краю. І саме  їй присвячено цю виставку. Основна мета -розширити знання про красу й багатство української мови ;пробудити почуття національної гідності ;виховувати любов до рідної мови , рідної землі, його традицій. 

    День української писемності та мови -не просто державне свято.Це свято нашої мови,день, який точно неможливо  пропустити !У цей день також вшановують пам'ять преподобного Нестора -літописця. Дослідники вважають , що саме з нього і починається писемна українська мова.

     Дітлахи здійснили невеличкий екскурс в історію української мови , відгадували загадки, пригадували казки, приказки.

     Українська мова-наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Українські поети, художники, політичні діячі у всі часи намагалися зберегти та популяризувати рідну мову. 

    Так важливо у житті відчувати себе приналежним до нації, відчувати ту силу й натхнення на неймовірні здобуття. Вшановуючи та розповсюджуючи мову,українці відстоюють не тільки свої власні інтереси, а й інтереси власної держави. Мова є, була і буде  для українців символом свободи.