Сторінки

середа, 30 листопада 2022 р.

«Григорій Сковорода- мандрівний учитель життя»


« Григорій Сковорода-мандрівний учитель життя»

   Виповнюється 300 років від дня народження на нашій землі великого сина українського народу- Григорія Сковороди.

   «Мандрівна академія»,«людина-університет» своєї епохи. Це все про Григорія Сковороду. За життя він не видав жодної книги. Натомість читачі його шукали самі, масово цитували, переписували рукописи  та пропагували їх. Про нього у творах згадував сам Тарас Шевченко: «Кругом листочки обведу та й списую Сковороду»  Видатний український філософ-містик, богослов, поет та педагог був чи не найцікавішою постаттю історії українського духу. 

    Народився Григорій Сковорода на Полтавщині у родинні спадкових козаків. Ми маємо щасливу нагоду пройтися  стежками його життя, перечитати сторінки його творів. Двадцять пʼять років мандрував дорогами України незвичайний подорожній, проповідуючи серед народу свої фідософські та соціальні погляди. 

 Відстоював права людської особистості в кожній людині . Він вмів насолоджуватися кожною миттю життя . У своїх творах саме цього і вчить  кожного з нас. 

Він через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати  нашому народу Прилучитися до його мудрості , світлого поетичного слова  справа честі і для нас.



вівторок, 29 листопада 2022 р.

Час не має влади над пам‘яттю


"Час не має влади над пам'яттю"
Голод... Це страшне слово повертає насу далекі 1932-33 рр.Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови,вшановуючи пам'ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів,вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців  Голодомору, штучно створеного на Україні.  Але правду про це повинні знати всі, якою б  гіркою вона не була. Саме з цією метою в нашій   бібліотеці була організована книжкова виставка  " Час не має влади над пам'яттю". Народ України пам‘ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору . А тому варто робити все , щоб їх нащадки ,особливо молодь ,знали  про ті лихоліття , свято берегли їх у  своїй пам‘яті в ім‘я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

середа, 9 листопада 2022 р.

«Звучи наша мово, над світом крилато!»

 "Звучи наша мово, над світом крилато!"

     Рідна мова- це скарбниця народної мудрості,криниця живої води ,невичерпне джерело добра, нескінченна  річка слів, струмок надії. Українська мова-це мова віршів , пісень, казок, прислів' їв,приказок, скоромовок, легенд нашого краю. І саме  їй присвячено цю виставку. Основна мета -розширити знання про красу й багатство української мови ;пробудити почуття національної гідності ;виховувати любов до рідної мови , рідної землі, його традицій. 

    День української писемності та мови -не просто державне свято.Це свято нашої мови,день, який точно неможливо  пропустити !У цей день також вшановують пам'ять преподобного Нестора -літописця. Дослідники вважають , що саме з нього і починається писемна українська мова.

     Дітлахи здійснили невеличкий екскурс в історію української мови , відгадували загадки, пригадували казки, приказки.

     Українська мова-наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Українські поети, художники, політичні діячі у всі часи намагалися зберегти та популяризувати рідну мову. 

    Так важливо у житті відчувати себе приналежним до нації, відчувати ту силу й натхнення на неймовірні здобуття. Вшановуючи та розповсюджуючи мову,українці відстоюють не тільки свої власні інтереси, а й інтереси власної держави. Мова є, була і буде  для українців символом свободи. 








пʼятниця, 21 жовтня 2022 р.

«Яблука доспіли- яблука червоні!»

                                 

           "Яблука доспіли-яблука червоні !"

       21 жовтня відзначають Всесвітній День Яблук.  Яблука- найпоширеніший і добре знайомий нам з дитинства фрукт.  Він відомий з часів глибокої давнини, ним харчувалися ще наші предки. Найбільше від усіх на світі полюбляють яблука - британці. Саме вони вигадали для цих фруктів особливе свято- День яблука. Ідея дня полягає в тому, що яблуко це символ фізичного, культурного і генетичного різноманіття,   про  який людина не повинна забувати. До Європи яблука потрапили завдяки римським солдатам і в давнину були розкішшю. Це неймовірно, але зараз у світі число сортів і різновидів яблук  сягає 20 тисяч.

          ...поблукаєш садом, знайдеш у мокрому листі випадково забуте холодне й мокре яблуко, і чомусь воно здається надзвичайно смачним, зовсім не таким , як інші. Потім візьмешся за книжки...

  У пам'яті зринають рядки українського поета Максима Рильського "Яблука доспіли-яблука червоні !"  чи Миколи Руденка " Ви їли яблука з моєї України?", а ось осінньо-яблучний   колорит панує в оповіданні "Антонівські яблука" Івана Буніна, слова Дмитра Павличка: Це яблунька життя моє і твоє, це наша віра втілена у сині..., М Стельмаха: ...Яблуні шепочуть вдалині... 

     День яблука- це шанування багатства і щедрості природи, до якої людині варто ставитися з дбайливою увагою. Сьогодні наша бібліотека пропонує долучитися до свята- посмакувати яблучком і насолодитися творами українських авторів. 



пʼятниця, 7 жовтня 2022 р.

УПА

 " УПА- тернистими шляхами до омріяної України"

Здобудеш Українську державу,

або згинеш у боротьбі за неї.

На жаль, історія визвольної боротьби Української Повстанської Армії (УПА) багато літ замовчувалась і всупереч історичним  фактам висвітлювалась тенденційно і необ'єктивно. УПА- не бандити, не вороги народу, як трубила більшовицька пропаганда, це повстанці,які не зазіхали на чуже, а обороняли своє і мужньо боролися проти режимів Гітлера і Сталіна. 

І ось настав час справедливості.  Воскресла велика європейська держава-Україна, де є можливість відзначити ювілеї УПА і на основі колишніх секретних документів, літератури, спогадів учасників визвольної боротьби відтворити діяльність УПА на Прикарпатті.

 УПА- це нелегальне українське військово-політичне формування,що діяло переважно на заході Українив 1942-1953рр. Силою УПА була її політична платформа, яка проголошувала гасла боротьби не лише за самостійністьУкраїни, а й за основні громадянські права,  за демократію, рівні права меншостей і співпрацю з іншими  поневоленими народами проти нацизму і більшовизму. 

В честь 80-ї річниці створення УПА була організована тематична виставка, щоб  теперішні  покоління знали ціну вільної України. Сьогодні український національно-визвольний рух не розбитий, ані зламаний, хоч і з значними втратами в людях, далі веде свої нерівні змагання з московською тиранією  в обороні існування українського народу, в ім'я державної незалежності України. Не складемо нашої зброї й не припинимо нашої боротьби доти, аж поки Україна не буде визволена. Слава Україні! Героям Слава! 




пʼятниця, 30 вересня 2022 р.

В гостях у казки.        


Традиційно, в останній день вересня, ми відзначаємо Всеукраїнський день бібліотек.  З нагоди нашого   професійного свята, до нас у гості  завітали вихованці дитячого садка  "Едельвейс",які  привітали бібліотекарів з їх професійним святом побажали миру, здоров'я,успіхів у роботі.

Їх радісно та доброзичливо зустріли бібліотекарі. Діти з задоволенням розглядали дитячі книги, енциклопедії, відгадували загадки, танцювали, та уважно слухали бібліотекарів.  Юні відвідувачі з захопленням відповідали на запитання літературного лото "Вгадай казку". Вони були в захваті від яскравої сучасної книжки. Сподіваємось, що пізнавально- розважальна екскурсія , яку провели для діток бібліотекарі, змогли їх зацікавити. Двері бібліотеки завжди відкриті для вас. Бібліотека запрошує!













вівторок, 23 серпня 2022 р.

                                     

                              "Кольори ,що дають надію"


Це прапор- вільної країни,

Це прапор-міста і села,

Це стяг моєї Батьківщини,

І в ньому вічності добра.

Він майорить як сине небо,

Безхмарний- символе добра,

А жовтий-золоте колосся,

Відбиток віри та тепла.

І він, звеличиться над нами,

Показуючи вірний шлях,

Блакитним й жовтим кольорами,

На небі й на своїх полях.

      На карті світу Україну відшукати нескладно . Напевно ,нелегко знайти у світі якийсь інший народ, що мав би таку драматичну історію ,як український. Майже протягом усього свого існування йому доводилося вести боротьбу проти чужоземного поневолення .Тому в історії України- безліч спустошливих війн, жорстокого гноблення і нелюдського страждання, яких країна зазнавала і зазнає по цей день.

    Є свята, які зіткані з добра  і любові  до нашої рідної України, які висловлюють дух народу, символізують його минуле , сьогодення і майбутне . До їх числа, безсумнівно , відноситься День Державного прапора і День Незалежності України. Краєвиди шовковистого степу, зелені ліси,спів птахів, дзюрчання кришталевих джерел-це все наша Батьківщина-Україна.  

     День Незалежності України- це свято, цінність якого сьогодні розуміє кожен українець. Упродовж останніх років нам доводиться відстоювати  свою незалежність:хтось виконує свій обов'язок на передовій, інші працюють задля розвитку своєї держави. Це свято відзначається в усіх куточках України- від сходу до заходу. 

    Бути українцем-значить пишатися своєю Вітчизною.І нам є чим пишатися.Ми пишаємося й тим , що будуємо незалежну державу і духовно "повертаємося" у родину народів Європи,виконуючи заповітну мрію багатьох поколінь українських патріотів.Тільки почуття любові й глибокої гордості за Вітчизну разом із твердою вірою в її світле та величне майбутнє, у святість цієї прекрасної землі дає кожному українцеві, незалежно від того, молодий він чи сивий,чи живе він в Україні, чи в інших краях, право стверджувати: це моя країна, мій народ, моя Україна. 

     Бібліотека для дітей запропонувала користувачам перегляд в онлайн режимі слайд- презентації , мандрівку в славні періоди історії  нашої незалежності.  31 річниця- про її тернистий шлях формування як окремої держави.  

     Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру-синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку- жовтий колір, і ніякий ворог нас не здолає.

                                               


                                                          











вівторок, 2 серпня 2022 р.

  

     "Україно,з-під серця краплино-моя доля, життя і снага"

  28 липня 2022року ми вперше будемо відзначати День Української Державності. 

На білому світі є різні країни,

                    Де ріки, ліси і лани.

                    Та тільки одна на землі Україна,

                    А ми її доньки й сини.

                    Усюди є небо, і зорі скрізь сяють,

                    І квіти усюди ростуть.

                     Та тільки одну Батьківщину ми знаєм.

                     Її Україною звуть.

 Cвяте Письмо говорить, що спочатку Бог розселив людей по всьому світу і кожному народу дав землю. Богом дана земля є святою і рідною. Тому її захист – це найперший обов’язок кожного народу. Для українців такою землею є Україна. Вона полита потом і кров ю  сотень поколінь наших працелюбних і героїчних предків, які зберегли для нас нашу солов’їну мову, а нас самих наділили веселою вдачею,  співучістю, працьовитістю та високою мораллю. Саме Київська Русь закарбувала у свідомості українців їх самобутність, їх силу і відважність та духовність. В 988 році князь Київської Русі Володимир Великий прийняв хрещення. В тому ж році охрестилася й Київська Русь. Нашою столицею є Київ. Це наша гордість. Наша держава-  Україна, мала славне минуле, і ми сподіваємось на щасливе майбутнє. Ми можемо пишатися  мальовничою природою, родючою землею, лагідним кліматом безліччю корисних копалин і неповторної краси краєвидами. Головне, що ми сьогодні маємо усвідомити: ми не пришельці на цій землі, наші предки її ні в кого не відбирали, ми, українці, на своїй землі і маємо таке глибоке коріння, що його не вирвати ніякими силами.

В перегінській дитячій бібліотеці була організована викладка літератури «Україно, з-під серця краплино-моя доля, життя і снага».


 

вівторок, 28 червня 2022 р.

" Конституція- верховенство права і свободи."

День Конституції України -одне з наймолодших  і водночас  найголовніших державних свят  України , яке запроваджено на честь ухвалення Основного Закону.   27 червня  розпочинається одне з найдовших засідань Верховної Ради за всю історію незалежності, і врешті-решт зранку 28 червня Україна останньою з пострадянських республік отримує такий довгоочікуваний Основний Закон.  

       День Конституції- не просто свято нормативного акту, а день коли було затверджено права і свободи громадян України.  Кожна людина приходить на цей світ із правами. Заледве ти сповістив про своє народження, а вже  маєш право на життя, право на повагу до себе, право на розвиток, право на однакове ставлення,  право на власність.

      Змалечку треба пам'ятати: щоби ніхто не порушував твоїх прав , слід поважати права інших людей. Права і свободи  від народження даровані кожному із нас ,і  нікому не дано позбавляти цих прав  чи їх порушувати. Конституція об'єднує установи та людей ,які мають захищати та забезпечувати наші права.  А це найперше Президент, парламент,уряд, суд. 

   Чинна  Конституція України складається  з 15 розділів . 161 стаття зібрана у 14 розділів , а 15 розділ містить  16 перехідних положень.Тексту Конституції передує Преамбула. Дана Конституція діє і сьогодні.

З усіма цими засадами допомогла нашим читачам  ознайомитися книжкова виставка , яка була організована до свята Дня Конституції у Перегінській дитячій бібліотеці. 

   Книжкова виставка "Конституція-верховенство права і свободи", яка розповідає про важливі події в історії України та події з життя молодої української держави. Виставка допоможе юному читачу дізнатися про історію прийняття основного документа держави, побачити сучасне і минуле України, згадати імена та постаті великих  українців. 

    Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її собі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути. 

                           







пʼятниця, 3 червня 2022 р.

                                           

   " Ті , що бачили війну"

  Питання захисту дітей-жертв агресії сьогодні, як ніколи раніше, стало актуальним і болючим питанням для України. За  час військового конфлікту на Сході нашої держави постраждало багато дітей. Багато з них живуть у бункерах та бомбосховищах, засинають під "мелодію" градів та прокидаються від свисту куль. 

Ця війна, яка позбавляє життя, калічить долі, розділює родини... 

У дитячій бібліотеці пройшла виставка-факт , щоб ще раз привернути увагу громадськості , що під час війни гинуть не тільки солдати,  мирне населення ,а й діти.

 Цей Всесвітній день безвинних дітей -це своєрідний протест проти  насильства та війн.

Дитинство-щаслива пора. А діти...завжди діти, навіть, якщо йде війна. 

Це день нагадування дорослим про їхні невиправні помилки, жертвами яких стають невинні  діти. Це благання отямитися,зупинити конфлікти та не ламати життя дітям! Діти повинні жити в мирі!






 



                                                

середа, 1 червня 2022 р.

 

     "Діти-квіти Землі"

Щороку, першого червня,у перший день літа у світі відзначається Міжнародний День захисту дітей-прекрасне,світле,неповторне свято радості та одвічної надії, одне з найстаріших  міжнародних свят.

Діти-ангели,  цвіт нашої землі, наше майбутне! Діти-це безмежна щирість та відвертість, сонячні посмішки та приємні клопоти.  Діти- наш найцінніший скарб, наше сьогодення та майбутне.   Усміхнені, веселі, щасливі личка дітей, палаючі захватом очі,довірливі обійми маленьких ручок-це головне,це те ,задля чого ми живемо. Робити усе можливе,аби життя дітей було щасливим і безхмарним,всебічно підтримувати обдарованих, заохочувати здібних, вселяти сили і впевненість в собі, розвивати особистість-святий обов'язок кожного з нас.

Війна приносить в життя дітей  втрату,невизначенність, активізує страх та тривогу. Діти втрачають звичну повсякденність та впорядкованність життя. Зазвичай відчуття безпеки та захищенності діти шукають у нас дорослих.

Й кожний бажає нашим маленьким громадянам щасливого,безхмарного, мирного дитинства. Для дорослих- головне , щоб усмішка освітлювала їхні обличчя,щоб дитячі оченята сяяли від щастя й добра і радість у серці буяла-цвіла!

До Міжнародного Дня захисту дітей, читачі  разом з бібліотекарями Перегінської  дитячої бібліотеки взяли участь в онлайн конкурсі  "Світ очима дітей", а також ознайомили малих читачів з правами та обов'язками. Для того, щоб ознайомлення було доступним і цікавим використовуємо  казкові персонажі.  "Казка про права дитини" -діти  в онлайн формі дізналися про свої права та обов'язки.

Дитинство-це чудова пора сподівань та здійснення мрій. Нехай дитинство наших дітей буде обов'язково щасливим,здійсняться всі мрії і сподівання!







                               
                                                                    













вівторок, 24 травня 2022 р.

 

            "Мова- правдивий свідок  історії"

"Серце народу- це мова, це слово,

 нації гордість , культура, престиж"


Писемність,  мова-то є душа кожної нації, її найцінніший скарб. У мові-наша давня і нова культура, ознака нашого національного визнання.

  24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія . Слов'янська писемність , основи якої заклали  Кирило і Мефодій , була створена  в IX столітті, близько 862 року. Брати були православними ченцями , слов'янську абетку створили у грецькому монастирі. Новий алфавіт отримав назву "кирилиця" на ім'я візантійця Костянтина, який , прийнявши чернецтво, став Кирилом, а допомагав  йому старший брат Мефодій.  Кирило створив слов'янську абетку на основі грецької, суттево змінивши її.  Найбільш відомою книгою про походження писемності на слов'янській мові є"Повість минулих літ". 

Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу.  Наш спільний обов'язок не лише дбати про історико-культурну спадщину,а й забезпечувати розвиток сучасної креативної української культури.

У дитячій бібліотеці до цього свята оформлено книжкову виставку. Користувачі знайдуть літературу з історії української культури,   культурології, інформацію про братів Кирила та Мефодія. Виставка надасть змогу глибше вивчити  культуру слов'янських народів.













понеділок, 23 травня 2022 р.


     " У їхніх серцях жила Україна"

День Героїв- це день пам'яті всіх українців, які присвятили своє життя  боротьбі за свободу та незалежність України. День Героїв- це свято величі духу українських вояків-борців за волю України , символ "незборимості"української нації. Передусім це свято лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської доби, опришків, українських січових стрільців  та вояків Армії УНР,УПА, ОУН, воїнів Небесної Сотні, воїнів російсько-української війни.

Пам'ять про полеглих героїв, знакові битви є потужним мобілізаційним та патріотично-виховним чинником , який мотивує до боротьби за незалежність наступні покоління.

Українські герої-це прості люди, чоловіки та жінки, хлопці та дівчата, діти та літні люди які віддали своє життя за Батьківщину.

В нинішній ситуації це свято- не лише данина пам'яті героям минувшини,а й день шани героїв новітніх , які сьогодні віддають свої життя за соборність та незалежність України.Відстоюють територіальну цілісність  та право на вільний вибір розвитку своєї держави у війні з Росією. На жаль, ряди героїв, які віддають своє життя поповнюються щодня. 

У дитячій бібліотеці  представлено виставку-реквієм усім Героям . Низько схиляємо голови та вшановуємо пам'ять  усіх героїв які віддали своє життя за свободу України, а також за героїв сучасної  російсько- української війни.

Пам'ятаймо:лише той народ вартий власної держави, який береже пам'ять  про своїх синів і дочок, що віддали своє життя за Україну.

Тож нехай на нашій рідній землі , освяченій кров'ю Героїв, запанують мир і спокій.

СЛАВА УКРАЇНІ!                      ГЕРОЯМ СЛАВА!





четвер, 19 травня 2022 р.

                                 "ВИШИВАНКА -ДУША МОГО НАРОДУ"

                                                                       

                                                         Розквітла вишиванка кольорами,

орнаментами душу зігріва.

                         У цій сорочці все-і погляд мами,

                                                         і батькові наставництві слова.                                                       

    Вишиванка- це не просто вбрання ,це історія та  душа нашого народу. Вишиванка є символом не однієї епохи ,а кожного покоління українців.Тому в третій четвер травня ми одягаємо  вишиванку для того , щоб ще раз нагадати світу і собі, що ми, українці. 

Українську вишиванку називають "молитвою без слів". З давніх-давен вишита сорочка виконувала роль  потужного оберега, який зберігає пам'ять роду.Історія вишиванки відтворює історію життя українського народу, засвідчує, якими талановитими та гарними майстрами були українці.Заборона носити вишиті сорочки в усі часи була переконливим доказом того, що українську культуру намагалися знищити,а українців позбавити їхнього національного коріння.

До свята Дня вишиванки   працівники Перегінської дитячої бібліотеки оформили виставку-експозицію " Вишиванка-душа мого народу". 

Мета виставки: виховувати прагнення до прекрасного, гордість за багаті та давні традиції нашого народу, продовжити виховувати любов і повагу до своєї Батьківщини, інтерес до української вишивки, заохочувати до відновлення національних традицій.

 Наші предки залишили нам у спадок величезний скарб. Ми  зобов'язані не тільки не втратити його, а й примножити та передати майбутнім поколінням.









вівторок, 10 травня 2022 р.


           В світі все починається з  МАМИ


Століттями історію вершили чоловіки, але за кожним навіть сильним воїном , стояла жінка- його мати. Материнська любов і слова, залишаються в душі людини на все життя . Дорогі жінки! Милі мами! Низько вклоняємось Вам, за Ваші терпіння, витримку, дивовижну мудрість і мужність , з якими  Ви, долаючи нинішні негаразди,зберігаєте віру у завтрашній  кращий день для своїх рідних і близьких , для нашої країни .  Тож здоров'я Вам , тепла  і благополуччя. Хай під променями травневого сонця розтануть усі ваші негаразди!

 День Матері в Україні святкується  у другу неділю траваня. В честь цього свята у бібліотеці пройшли  онлайн-привітання для наших любих матерів. 

Благословенна будь, українська Жінко-Мамо! Терпляча і любляча. Мужня, нескорена,вічна...

Ти сьогодні з надією офіруєш своє дитя Богові, Україні, Волі. Уклін Тобі і слава!  





   



вівторок, 22 лютого 2022 р.

 

                           "Йосип Сліпий-людина віри, постійної і жертовної праці"

"Батьківщина- це наш рідний край, наша мова, наша історія, наша віра, всі наші предки ,що впродовж століть будували свою державу"


     Патріарх Йосип Сліпий -Верховний Архієпископ, Кардинал і Митрополит. Народився 17 лютого в с. Заздрість, Тернопільської області. З 1 листопада 1944 року Митрополит Галицький, Верховний Архієпископ Львівський.

1945 рік у газетах з'явилася наклепницька стаття Ярослава Галана "З хрестом чи ножем" , в якій він звинувачує УГКЦ в співпраці з німцями і робить її ворогом народу. 1945 році разом з іншими єпископами був заарештований і засуджений на 8 років позбавлення волі виправно-трудових лагерів.  Місце відбування присуду- Сиблаг. Умови етапу були дуже важкі -" їдуть на заслання ...то триває місяцями .Заки каторжник приїде , то такий вимучений ; при різних нагодах пересідки , різні сторожі, голод, холод...Приїде на етап страшно худий , виснажений , змучений і до рапавих дощок ,зимних як лід , прикутий. Вже крім самого вигнання , та фізична мука добиває людину..."

1953 році закінчується термін заслання . Його викликають на комісію в Потьму , де знову запропонували підписати православ'я ,де він категорично відмовляється, знов заслання... 1960 рокі його знову намовляють виступити з відозвою проти Папи Римського .-" Ви знущаєтесь наді мною  і над моєю Церквою , руйнуєте все , що є і ще хочете, щоб я виступав проти тих, які співчувають зі мною і бороняться";-відповідь Блаженнішого.

Після відбуття цього терміну , Й. Сліпому дають наступні.Судові процеси над митрополитом відбувалися в 1953, 1957, 1962рр. Були заслання до Новосибірська, Боїмів, Печори, Інти, Потьми в Мордовії.  

В 1963 році ., завдяки  виступам на захист Й.Сліпого Папи Римського ІоаннаХХІІІ, президента США  Джона Кеннеді та інших відомих політичних діячів країн світу , митрополита звільнено з ув'язнення.

    Відпускаючи 70-річного Йосипа Сліпого до Ватикану , радянські керманичі вважали , що старий і хворий митрополит довго не проживе, але ці розрахунки не справдилися.  Йосипу Сліпому видали дипломатичний паспорт - без права повернення до Львова.  Оселившись у Ватикані , він активно взявся до роботи. Йосип  Сліпий  стає четвертим Кардиналом за всю історію України, з правом вибору Папи Римського, заснував Український католицький університет св.Клімента з філіями, звів греко-католицький собор Святої Софії,заснував монастир студитів, з пастирським візитом відвідав Канаду, США, Бразилію і багато іншого.

Помер Йосип Сліпий у 1984 р. в Римі , був похований у соборі св.Софії .Згідно із заповітом Патріарха Йосифа, його тіло  1992 р. перевезено до України і  перепоховано у крипті собору  св. Юра, поряд з гробницею митрополита Андрея Шептицького.

17 лютого в день 130 річниці від дня народження Йосипа Сліпого  Перегінська дитяча бібліотека  разом з вихованцями пласту провели захід , присвячений життевому шляху подвижника. Вихованці дізналися про нелегкі випробування , які випали на долю Йосипа Сліпого.

В історії кожної людності є яскраві постаті , без яких немислиме її минуле  і майбутне. Важливо віддати належне тим , хто  у надзвичайно складний і суперечливий час запалював досвітні вогні правди, добра , справедливості і милосердя.

Він золотистими  літерами  вписаний в історію  України, як полум'яний патріот, борець за волю народу.


                                   



















  " Революція гідності в наших серцях"

  В Україні сьогодні -День пам'яті Героїв Небесної  Сотні. Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Її події змінили всіх нас .Уже минуло стільки літ, а спогади настільки  яскраві , наче це було вчора. У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим  заради        нашого майбутнього. 

      Ми  Єдина країна! Ми всі прагнемо одного-миру, спокою, міцної і квітучої держави та чистого неба над головою.  20 лютого у центрі нашого селища пройшов захід посвячений  вшануванню Героїв Небесної Сотні .Ведучі розповіли про ті  страшні події  на Майдані , які забрали життя багатьох  молодих людей. І ми не будьмо байдужими !Не забуваймо тих, хто не пошкодував життя заради нашого майбутнього!

     Також була розміщена тематична виставка,  односельці ознайомилися з її світлинами , вшанували подвиг учасників Революції Гідності-Героїв Небесної Сотні. 

    Метою заходу було  виховати патріотичну свідомість ,розвивати бажання  стати гідними  громадянами України, прищипити любов до Батьківщини. 

     Хай палають свічки пам'яті загиблих героїв Небесної Сотні у наших серцях. Ушануємо хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України! Герої не вмирають, поки живе пам'ять про них!       


                                 




                                       





                           



 



пʼятниця, 11 лютого 2022 р.

 День Святого Валентина   " 

Найромантичніше свято року- День Святого Валентина.У цей день хочеться сказати комусь найкращі у світі слова.

"Кохання- найзагадковіше з усіх почуттів,-це одвічна тема поезії, музики, сенс людського життя.

Напередодні 14 лютого вихованці пластового осередку рій "Голубки" і рій "Загроза" разом з сестричкою Перлинкою та підсестричкою Діаною, а також працівники дитячої бібліотеки , брали участь у майстер- класі по  виготовленні Валентинок. Хлопчики та дівчата робили вітальну кольорову листівку для своїх рідних та близьких та сувеніри у вигляді сердечка. 

   Бібліотекарі розповіли дітям  історію виникнення цього свята . Вони  з цікавістю слухали історію про Святого Валентина. Час життя і діяльності Валентина збігся з часом правління римського імператора Клавдія ІІ, який дуже шанував військову доблесть прославлених римських легіонів . Для збереження військового духу імператор видав указ , що забороняє легіонерам одружуватися. Молодий християнський священник не боючись імператорського гніву , продовжував таємно вінчати закоханих. Хмари збиралися над головою священника і  Валентин був узятий під варту, а незабаром був підписаний указ про його страту.  Не дивно, що про Валентина не забули й обрали заступником Усіх Закоханих.  Незважаючи на те, що лютий -місяць холодний та морозний , ми все одно його любимо за те, що святкуємо в ньому світле та чарівне свято всіх закоханих- День Святого Валентина!!!