Сторінки

пʼятниця, 23 лютого 2024 р.


      Леся Українка – неповторна. ЇЇ життя – це подвиг митця. Вогонь її творчості палає уже  більше як півтора століття.                                                                                                За вікном зима. Ось в таку сніжну пору, 25 лютого 1871 року, народилася Лариса Петрівна Косач. Вже в ранньому дитинстві проявились дві важливі риси – її хвороби та її надзвичайні здібності. Вчителями були мати: письменниця Олена Пчілка, батько юрист Петро Антонович, книги і життя.У 1880 році в Лесі виявили туберкульоз кісток (коксит). Єдиною радою на цю хворобу було кліматичне лікування в країнах з теплим кліматом (Єгипет, Грузія, Італія, Швейцарія, Кавказ та інших). Вимушені подорожі збагатили враження письменниці та сприяли розширенню її кругозору. Творчість великої поетеси багата й різноманітна, але провідним мотивом лірики геніальної поетеси слід вважати патріотизм.                                                        Туга за рідним краєм, милою Волинню дала поштовх до написання драми-феєріїї «Лісова пісня», ідею якої Леся виношувала все життя, а створила лише за 12 днів.        Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з її творчою діяльністю та особистим життям читачам бібліотеки пропонує літературний огляд- мандрівка «Її вірші, як перла многоцінні».


четвер, 22 лютого 2024 р.

Мовний діалог «Спішу у храм святого слова»

    Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Наша мова ніжна і барвиста, вишукана і дотепна, щира і правдива, виразна і неповторна, милозвучна і жартівлива, солов’їна і прекрасна і незнищенна…З нагоди цього свята , в дитячій бібліотеці був проведений мовний діалог «Спіши у храм святого Слова».                                              Історія боротьби українського народу за рідну мову є також нелегкою та кривавою. Однак рідна мова для нас є тим, що зігріває душу та серце. Вивчайте, шануйте, бережіть рідну мову. Бо як сказала наша видатна українська поетеса і письменниця Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову» Пам’ятаємо це.

  









  





14 лютого – Міжнародний день дарування книг!

 Книга рятує душу від здерев’яніння...

(Т. Г. Шевченко)

Сьогодні без книги ми не можемо уявити своє життя, бо вона – постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях: і для малечі, і для школяра, і для зрілої, досвідченої людини. Недарма в народі кажуть: «Хто багато читає, той багато знає».                                                 До міжнародного дня дарування книг наша бібліотека отримала гарні подарунки від  наших постійних активних користувачів і помічників – Перегінських Пластунів. Велика подяка їм за гарну дитячу літературу.                                                                                                                                 А ще отримали в подарунок багато гарної літератури для наших дітей і дорослих від родини Калантаєвських. Трохи про них: З раннього дитинства моя подруга Любов Калантаєвська  не просто читала- вона поринала у світи, створені авторами, проживала життя героїв, досліджувала таємниці історії та фантастичні світи. Книги для неї були не просто розвагою ,а вірними друзями, мудрими наставниками,джерелом невичерпного  натхнення.                                                   Коли моя подружка одружилася і стала матір”ю, вона не перестала читати. Люба передавала свою любов до читання дітям, Дані і Максиму. З раннього віку діти звикли до книг , багато читали.З роками колекція книжок у домі розросталася. Зберігати їх стало неможливо,але викинути книги вони не змогли.Родина Калантаєвських хотіла, щоб книги не просто лежали на полицях, а жили, дарували радість та знання новим читачам. В такі буремні часи, коли війна та невизначеність лякають людей, читання дарує можливість відволіктися від проблем,знайти розраду. Тому родина Люби вирішила зробити щедрий подарунок – всі свої книги, окрім найулюбленіших, передати в Перегінську дитячу бібліотеку(в її рідне село).Вони вірять,що всі їхні книги отримають друге життя,знайдуть нових читачів.Подарунок родини Калантаєвських – це приклад того, як любов до читання може об”єднувати людей, дарувати їм радість та надію,навіть у найскладніші часи.Ми,бібліотекарі,від себе і своїх користувачів, хочемо щиро подякувати за такий щедрий подарунок.                                                                                                Частіше заглядайте до скарбниці духовності – книг, із яких б'є невичерпне джерело мудрості.

   

                             


























четвер, 15 лютого 2024 р.

Бесіда "У світі дивовижного і загадкового"

 

 Книжка... Перед нею віками схиляло голову людство, вважало її святинею. Тарас Шевченко говорив: «Книги для мене необхідні, як хліб насущний». Можна навести багато мудрих слів, сказаних великими людьми, та розумієш ці слова тільки тоді, коли твої пальці торкнуться сторінок книги, що ніби шепоче тобі: «Вчитайся, пізнай, і ти осягнеш таємниці мудрості, добра, вічності...» 
 Книги — володарі простору. Вони запрошують нас до захоплюючих подорожей найрізноманітнішими куточками нашої планети й загадковими всесвітами вимислу.
  Книга — машина часу, створена людиною. Завдяки їй ми розсуваємо межі теперішнього та перелітаємо в минуле та майбутнє. 
   Книга — справжній маг. Читаючи, ми уявляємо себе чарівниками, здатними розуміти мову речей, рослин і тварин. Скільки дивовижних   таємниць  відкривається нам завдяки книгам! Скільки безцінних скарбів трапляється на шляху читачів!Сьогодні наша бібліотека пропонує вам відкрити для себе ці скарби. Адже через книгу ми можемо дізнатися, що означає те чи інше слово, звідки воно прийшло до нашої мови та багато іншого. А допоможе вам відкривати ці таємниці пізнання довідкова література. Це найрізноманітніші словники, довідники, енциклопедії. Енциклопедія (від грецької — «коло знань») — наукове або науково-популярне довідкове видання, яке містить найістотнішу інформацію з усіх (універсальна енциклопедія) або окремих (галузева енциклопедія) галузей знань та практичної діяльності. Енциклопедії відображають рівень науки і культури своєї епохи. Вони дають правильність написання слів. Пояснюють значення слів і понять. Усі статті розташовані в алфавітному порядку. У енциклопедіях є карти, таблиці, схеми, діаграми, малюнки.
   Цікаво знати!
   Перші енциклопедії з'явилися у Стародавньому Китаї ще в ХІІ-ХШ ст.н. є. У ХІV ст. центром енциклопедичної літератури став Єгипет. У XVIII ст. в Європі з'явилася «Енциклопедія» Дені  Дідро.
  Слово «енциклопедія» грецького походження й означає «інструкція на всі випадки життя». Уперше це слово ввів у англійську мову сер Томас Еліот в 1538 р. і розшифрував його, як «книга, яка пояснює всі відомі науки та предмети». У сучасних енциклопедіях слова розташовані в алфавітному порядку, але автори стародавніх енциклопедій розташовували їх на свій смак. Найстародавніша енциклопедія, яка дійшла до наших часів, написана Плінієм ще в І столітті до н. є. в Римі. Вона називалася «Природнича історія», складалася з 37 томів, містила 20 000 статей. Найбільшою енциклопедією була третя китайська енциклопедія з 50 220 томів. Нині виходять з друку сотні назв літератури енциклопедичного характеру. Енциклопедії містять відомості з різних галузей знань. 
 Сьогодні в нашій бібліотеці ми провели бесіду «У світі дивовижного та загадкового». Ми корисно і весело провели час, дізналися багато цікавого. 
                   

                   

               


   


                                    


пʼятниця, 9 лютого 2024 р.

Стоп кадр в бібліотеці....

    Щасливі моменти дитинства. Бібліотечні будні у дитячій бібліотеці. Час можна провести як тільки душа забажає: яскраві і пізнавальні книги а захоплюючі ігри завжди чекають маленьких користувачів.







Благодійна акція " Твори добро, бо ти - Людина"

   Добро – одвічна моральна цінність. Його значення в нашому житті очевидно. Не викликає розбіжностей і така якість людського характеру, як доброта, яка хоч і буває багатоликою, але постулати її незмінні протягом  довгих століть.

     Доброта – одна з найголовніших людських чеснот, яку  найбільше  цінують. Доброта завжди йде поруч із безкорисливістю, вона не чекає подяки або взаємної допомоги. Задоволення повинні приносити добрі справи самі по собі, без очікування винагороди чи похвали.

  Доброта – це прояв всього хорошого , що є в кожній людині. Наскільки людина прихильна моральності, настільки і високий її особистісний рівень як людини доброї, чуйної і благородної. Здебільшого, доброта зароджується в кожному з нас ще з самих ранніх років життя. Прояв доброти помітно буквально у всьому. Доброта виражається у ставленні до людей і навколишнього світу, до тварин і рослин. Адже людина повинна вміти щиро співчувати, допомагати ближньому, по дружньому ставитися до всіх людей.






   Працівники Дитячої  та Центральної міської бібліотеки разом з працівниками  Народного дому та  Перегінськими Пластунами теж робили добру справу: готували вітамінні бомбочки, вакумували бутерброди та виготовляли розпалювачі. Так ми хотіли подякувати і трішки підтримати наших захисників.

Добро творити на Землі
Людині лиш дано.
Прислухаймось до свого серця, душі і совісті. Приносимо добро – і на
душі стане тепліше і приємніше