Сторінки

четвер, 20 травня 2021 р.

Флешмоб "Одягни вишиванку"

 Вишиванка - символ Батьківщин,
Дзеркало народної душі,
Не для когось, не для забаганки,
А для себе ти її носи.
           Сьогодні український народ відзначає чудове свято –День вишиванки. 
        Це свято закликає нас берегти споконвічні традиції та звичаї українського народу. Українська вишиванка — це те, без чого важко уявити українську культуру, побут і історію... Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції, І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи  вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні. Українська вишиванка є абсолютно унікальним, автентичним продуктом, який характеризує не лише темперамент нації, але й є її візитівкою. Як не можна уявити Україну без пісні й танцю, так не можна уявити її без вишиванки, без рушника та без усього, що створено руками наших мам і бабусь. 
         Наша бібліотека також долучилася до флешмобу “Одягни вишиванку”.
         Хай у ваших оселях розквітне калина, оживуть птахи й квіти на полотнах! Ми з вами усі -             українці, яких об'єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишивки.
Хай вам сміється доля журавлина,
    Поля розлогі колосом цвітуть,
    Нехай червоні ягоди калини
На вишиванках осявають путь.


четвер, 13 травня 2021 р.

 

День Європи

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. В 2021 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.  День Європи святкується  в усіх великих та маленьких містах. Різні святкові заходи проходять і в бібліотеках, щоб показати українцям ,що вступ до Європейського союзу-це дуже потрібний крок для нашої країни. 

День Європи для України означає багато чого, адже наша країна прагне стати повноцінною європейською державою. Це свято нам вкотре нагадує, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з  нас. День Європи- це гарна нагода дізнатися більше про сусідні країни, зібратися разом та порозважатися.У переддень свята в  Перегінській бібліотеці для дітей пройшов день Європи.Маршрут подорожі складався з різних зупинок.  Гармонійним доповненням до заходу стала книжкова виставка "Європейський світ казок".Діти веселилися, гралися, малювали  малюнок на асфальті "Європа очима дітей",  та прийняли участь у фотосесії. Захід пройшов на "одному диханні".День Європи -це гарна нагода дізнатися більше про сусідні країни, зібратися разом та порозважатися.





               







          

















 


середа, 12 травня 2021 р.






 Василь Стефаник –видатний  письменник –новатор кінця ХІХ століття, реформатор української прози, майстер соціально-психологічної новели. Його лаконічні, психологічно глибокі, сповнені драматизму твори доносять до читача трагічну правду про життя галицького селянства за часів неволі.

Народився письменник 14 травня 1871 року в селі Русів Снятинського повіту на Станіславщині (тепер Івано-Франківська область) у сім’ї заможного селянина. Після шкільного навчання у Русові та Снятині вступив до польської гімназії в Коломиї, звідки згодом його виключили за громадсько-політичну діяльність. Продовжив навчання в гімназії у Дрогобичі, яку за два роки закінчив. Під час навчання виступав з публіцистичними статтями в часописі «Народ». На цей період припадають і перші спроби в художній літературі – вірші, а також у співавторстві із Лесем Мартовичем – два оповідання: «Нечитальник» (1888) та «Лумера» (1889).

У 1892 році вступає до Краківського університету на медичний факультет, але не закінчує його, бо фах медика не привабив майбутнього письменника. На той час він уже поринув у громадське та літературне життя, приєднався до радикального товариства студентів-українців «Академічна громада», багато читав, зблизився з польськими письменниками. Виступав з публіцистичними статтями, писав поезії у прозі («Амбіції», «Чарівник», «Ользі присвячую», «Вночі»). Невдовзі його заарештували, що негативно позначилося на стосунках із родиною.

У 1897 році вперше побачили світ новели письменника, опубліковані у чернівецькому двотижневику «Праця». Через два роки у Чернівцях вийшла перша збірка новел «Синя книжечка», згодом – збірки «Камінний хрест» (1900), «Дорога» (1901), «Моє слово» (1905), «Земля» (1926).

Особливо хвилювала В. Стефаника доля дітей. Про них він створив низку новел: «Новина», «Кленові листки», «Катруся» та інші. Трагізм тодішнього життя дітей, діти без дитинства, без майбутнього – ось головні теми творчості письменника.

У березні 1915 року за фальшивим доносом В. Стефаника було заарештовано, проте завдяки клопотанням Марка Черемшини невдовзі звільнено. Якийсь час він жив у Відні, де знову, після п’ятнадцятирічної перерви, повернувся до літературної праці. Написав новелу «Марія», яку присвятив пам’яті Івана Франка.

Тяжко хворів, переніс частковий параліч, запалення легенів. Смерть обірвала його життя 7 грудня 1936 року. Похований на пагорбі недалеко від рідного дому у селі Русів. 


четвер, 6 травня 2021 р.

 «Все на землі  від материнських рук»

     Травень – місяць квітів і свят. Одним із найдушевніших   і  найтепліших є День Матері.   Адже мама  - це та стіна, той фундамент, підтримка, які дають змогу встояти, втриматись. Ніхто так не порадіє і не поплаче з нами, як мама. Вона – сонце й небо. Адже саме мати дає життя і веде по життю.

    Безумовно, День матері, який відзначається в другу неділю травня - це одне з самих зворушливих свят. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Краса материнства в усі століття оспівувалася кращими художниками, письменниками і поетами. 

«Можна пройти крізь пустелі і хащі,

Тільки без мами не можна нізащо,

Бо найдорожче стоїть за словами —

В світі усе починається з МАМИ!» 

    Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері».  «Не лише у святковий день потрібно вітати своїх мам, а щодня говорити їм хороші слова подяки, радувати своїми добрими вчинками, успіхами, радісними візитами та приємними сюрпризами, бо серце материнське – це яскравий вогник, наділений нескінченною ніжністю, вірою, працею, мужністю ,щастям, старанням, опікою, дбайливістю, відданістю, любов’ю і молитвою!».