пʼятниця, 20 квітня 2018 р.

Великодній розмай

                                                                                           Дзвенять пташки у полі, в лісі,
                                                                                           І дзвін співає до небес
                                                                                          Де білі хмарки розлилися – 
                                                                                          Христос Воскрес! Христос Воскрес!
     Великдень! Сама назва вказує на те, що це не звичайний, а великий день. Величне свято, яке символізує перемогу над силами темряви і зла. Це одне з найбільших свят. 
   14 квітня у залі Народного дому було проведено свято «Великодній розмай», спільно з танцювальним колективом ДШМ, керівник Ірина Семкович.
   Діти почули розповідь ведучого  про історію свята і традиції святкування Великодня, про звичай розфарбовування  писанок. 
    Свято розпочали наймолодші учасники віршами про  Великдень.
    
На свято також завітали писанки. 
  А також кошик-мандрівник, який причепурився і чекав гостей. А вони не забарились. Появилась пишнобока, гарна паска, і ковбаска, писанки і крашанки, шинка, сир і масло, хрін… Всі зустріли радо їх…
    Оригінальні, цікаві та самобутні виступи дали змогу глядачам поринути у розмаїття Великодніх традицій і забав.


субота, 14 квітня 2018 р.

«Сторінка пам’яті Василя Сидора (Шелеста) та його побратимів»

                                                                                                          Поклін складаємо тобі,
                                                                                                          Великий сину України,
                                                                                                          Що ти життя своє віддав
                                                                                                          За щастя рідної країни.

  Сьогодні, 14 квітня, виповнюється 69 років, коли наша Україна втратила одного з найвідданіших своїх синів – Командувача УПА-Захід і керівника Карпатського крайового проводу ОУН у 1945-1949 роках Василя Сидора (Шелеста). Досі небагато було сказано про цього Героя, та не сміють бути забутими ті, котрі віддали своє життя за нашу волю. Без їх посвяти не було б сьогодні Вільної України.
    У день загибелі  командира УПА і його побратимів у залі Перегінського Народного дому проведено історичну годину «Сторінка пам’яті Василя Сидора (Шелеста) та його побратимів». Повстанські пісні виконав гурт «Братства УПА».
    Ми схиляємо голову у журбі за тими, хто поліг за волю України, хто зберіг любов до рідного краю, не зрікся свого роду в тяжких поневіряннях і нерівній боротьбі з поневолювачами і навічно залишилися у памяті народу.

пʼятниця, 13 квітня 2018 р.

Нумо співати — весну закликати!

    Ось і прийшла весна-красна. Зацвірінькали пташки, земля вкрилася зеленим кожушком. Як тут не радіти? Прийшов Великдень - милий гість. Воскресіння нашого Господа Ісуса Христа, воскресіння природи після довгої холодної зими.  Радіємо теплому сонечку. 
   В українських звичаях, раніше, молодь виходила після церковної служби і посвячення Великодних пасок -  на зелений моріжок. Тут вже проходили забави: пісні і танці, співали веснянки, гаївки. За традицією, виконували обрядові співанки до Зелених Свят.
    12 квітня біля Перегінського Народного дому проведено свято зустрічі весни, у якому взяли участь учасники  дитячого «зразкового» фольклорного колективу «Маленькі бойки». 
    Зустріч весни  пройшла весело та незабутньо.
  Веснянки і гаївки – неоцінений скарб нашої національної культури, живе джерело української національної пісенності, що чарує немеркнучою красою.

понеділок, 9 квітня 2018 р.

Екскурсія бібліотекою «Зустріч у книжковому домі»

    Шумно, весело, цікаво…Так  коротко  можна охарактеризувати Тиждень дитячого читання, що проходить в нашій книгозбірні. В ці дні  до нас поспішають всі, хто любить і цінує книгу, щоб знову і знову довести, що її роль в нашому житті важлива.
    На завершення Тижня під час екскурсії бібліотекою «Зустріч у книжковому домі», юні читачі познайомилися з відділами бібліотеки, здійснили цікаву подорож у країну казки, брали участь в вікторині «Сторінками українських народних казок», грали в цікаві ігри, розповідали напам’ять вірші про книгу, розгадували цікаві загадки. та всі мали змогу взяти книги додому.
    Тиждень дитячого читання закінчився, але читання продовжується, і свято читання завжди разом із вами, зовсім близько – ось тут, у нашій бібліотеці!
                                          Ми завжди раді бачити вас, шановні читачі!

«Воок-new’s»

    Під час Дня знайомства із сучасною книгою «Воок-new’s» йшлося про друковану та електронну книги, що дуже зацікавило користувачів нашої бібліотеки. Не менше їх вразило і знайомство з важливою професією – реставратор книг.

Тиждень дитячого читання

                                                                               Відкрий нам скарби свої, книго, прекрасні,
                                                                               І дай доброти, і любові вділи.
                                                                               Щоб душі у нас стали світлі і ясні,
                                                                               Й розумними щоб ми по світу пішли.
    З 26 березня до 1 квітня у бібліотеці тривав Всеукраїнський тиждень дитячого читання – 2018, в рамках якого було проведено багато цікавих та змістовних заходів.
    Розпочався тиждень дитячого читання з літературної вітальні «Хто багато читає, той багато знає». Завідувач бібліотеки Світлана Худик  розповіла історію виникнення Всеукраїнського тижня дитячого читання, славні традиції якого було започатковано ще у далекому 1944 році. 
    Сила книги безмежна. Вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя. Книга – мудрий друг, який не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про навколишній світ, про різні чудеса.
    У кожного з нас є книжки, які особливо подобаються. Одному до вподоби твори про війну, сміливих людей, інші полюбляють веселі вірші й оповідання.
   Досить часто книга, прочитана в дитинстві, залишається в пам’яті на все життя. А герої, з якими ми зустрічаємося на сторінках книг, стають нашими вірними друзями. 
   Читаючи книги ми розуміємо, що вони не лише чарують, розважають, але й виховують. Багато див ховає в собі книжка. «Хто багато читає, той багато знає» – так кажуть у народі. І це правда. Книжка вчить, як на світі жити, книжка відповідає на безліч запитань…