четвер, 25 лютого 2021 р.

З нагоди відзначення 150 річниці від дня народження Лесі Українки.

     

Нині ми відзначаємо 150-річчя з дня народження великої української поетеси Лесі Українки. ЇЇ ім'я знають у всьому світі. 

    Жінка, в серці якої поєднались величезна мужність і геніальність, пристрасна любов до свого народу та рідного краю, ніжність і терпіння. 

    З цієї нагоди в Перегінській бібліотеці для дітей відкрита книжкова виставка - портрет "Вона обрала горде ім’я - Українка", на якій представлені цікаві матеріали про творчий та життєвий шлях Лесі Українки, поетичні твори для широкого колу читачів.



  Також організована виставка учнівських робіт, Перегінської ДШМ(викладач Матішак О. П.), присвячених 150 річниці від дня народження Лесі Українки на тему: “Стояла я і слухала весну”.  

З допомогою наших користувачів та учнів Перегінського Бдют створено поетичний віночок Лесиних віршів. 

    Запрошуємо всіх шанувальників  у цікаву мандрівку












пʼятниця, 19 лютого 2021 р.

Виставка-айстопер "Наша мова калинова"

Моя країна — рідна Україна,

Яскрава зірка, світле диво з див,

Моя країна — м'ята і калина,

Земля, яку наш Бог створив і освятив.

    В Україні українська мова функціонує як національна мова держави, нею розмовляють ті, хто любить свою Вітчизну і гордиться її історією, хто не уявляє себе без причетності до свого великого волелюбного народу. 

    21 лютого  Міжнародний день рідної мови, бо саме завдяки їй ми об'єдналися в один народ, в одну націю, бо як стверджував відомий український письменник Панас Мирний, «найбільше і найдорожче добро в кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почуття».

 В дитячій Перегінській бібліотеці до свята оформлено виставку – айстопер «Наша мова калинова».



Викладка - реквієм " Час плине, а пам'ять залишається..."

 Не плачте, мамо, я іще живий,

Хоча й лежу із кулею у грудях…

А наді мною, юним, молодим

Схилилися в скорботі люди…

Я не помру, ніколи не помру,

Мені в віках залишене безсмертя,

Хоча і вас тепер не обійму

Та я живу у всенароднім серці…

    Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського  та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

    Бібліотекарі Перегінської бібліотеки для дітей,оформили викладку - реквієм «Час плине, а пам'ять залишається».




четвер, 18 лютого 2021 р.

День дарування книги

 

    14 лютого ми відзначали  Міжнародний день дарування книг.

   Ініціатива появи Дня дарування книг належить американці Еммі Бродмур – засновниці сайту дитячої книги у США. До цієї  ідеї її підштовхнув маленький  син, який запитав маму, чому немає особливого дня в році, коли люди дарують один одному книги? Адже це крутий спосіб поділитися любов’ю та взяти участь у добрій справі! Ідею підхопили мільйони людей по всьому світу, що сприяло надання йому статусу Міжнародного.

    А ще : книга – чудовий подарунок рідній бібліотеці.

  В кожного з нас вдома є книги, які ми вже прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми, які захоплюються читанням

    Наші користувачі також принесли до бібліотеки чимало цікавої, потрібної літератури.

     Робимо добро — і на душі стає тепло і приємно. Дістаємо задоволення і від подяки дітей.


понеділок, 1 лютого 2021 р.

Літературний календар січня

    У січні відзначаємо: 
    
    80 років від дня народження Ганни Танасівни Чубач
(1941),    української поетеси. Одна з граней її поетичного таланту — література для дітей. Загадки, скоромовки Ганни Чубач — справжнє диво, за допомогою якого дітлахи вивчають алфавіт, виробляють артикуляцію. Самих лише віршованих абеток близько дванадцяти. «Алфавітні усмішки» Ганни Чубач навіть покладені на музику. Вірші поетеси перекладено російською, англійською, німецькою, чеською, болгарською, угорською, монгольською та іншими мовами. 
    Ганна Чубач лауреат премій ім. П. Усенка, Марусі Чурай, Міжнародної премії «Дружба»; Марусі Чурай, Міжнародної премії «Дружба»; заслужений діяч мистецтв України. заслужений діяч мистецтв України. 




   130 років від дня народження Павла Григоровича Тичини (1891–1967), українського поета, державного та громадського діяча. 
        Найкращі твори Павла Тичини - збірка «Сонячні кларнети» - перша поетична збірка, відобразила його експерименти зі словом, із піснею, із розмірами та стилями. Тут сповна розкрилося те, чого поет навчився в народу, що він створив сам, і з народом поділився.
     Поеми: 
  «Золотий гомін». Твір, написаний в часи проголошення Центральною Радою незалежності Української народної республіки. Це величезний прорив у історії нашої держави. Автор описує, що навіть предки, які постали з могил радіють незалежності. 
     «Скорбна мати». Присвячено матері письменника, яка пішла з життя за три роки до написання твору. Розповідає про складний перебіг революції і показує, що кожен має віднайти в серці співчуття до страждань українського народу, гуманність і любов. 
     «Похорон друга». один із знакових творів поета періоду війни. Поема нагадує оголений нерв, який тонко реагує на горе мільйонів людей, кинутих у вир однієї з найжорстокіших воєн. У ній переплітаються дві теми — життя і смерті. Війна несла хаос, руйнування, страхіття, знищуючи все живе. Однак П. Тичина переконаний, що горе назавжди залишається в серці людини, але життя перемагає навіть смерть тим, що воно триває. 
     «Сковорода» - поема духовних пошуків і драм, розповідь про те, як чесна гуманістична думка прагне вибороти шляхи до з'єднання з суспільною дією, в даному разі - з визвольною боротьбою народної маси. Разом з тим - це велика поетико-драматична панорама, на широчезній площині якої автор прагнув показати цілу епоху, зображену в різноманітних художніх ключах: реалістичному, символічному, гостро гротескному, фантастичному. 
    У спадщині поета, окрім великої кількості поетичних збірок — близько п'ятнадцяти поем. Частина з них незакінчені або частково втрачені. Він - один із найвизначніших поетів українського модернізму, перекладач із багатьох мов. 
    «Душа моя сонця мріяла» – казав Тичина, і цей образ як наскрізний у творах поета є ключем для розуміння самобутності його стилю. 
  
     
145 років від дня народження Джека Лондона
(Джон Гріффіт Лондон) (1876–1916), американського письменника, публіциста. Роки поневірянь і сувора боротьба за існування - ось та школа, яка виховала письменника-самоучку. Твори його захоплюючі – в них багато молодості, бадьорості, віри в життя і людей. Джек Лондон знав і любив життя і природу, але найбільше він любив людину - сильну, енергійну, вольову. Його герої вміють боротися не тільки з ворогами, а й зі стихіями – вони вміють перемагати і свої слабкості, фізичні й моральні, вміють виховувати в собі силу, витривалість, безстрашність. 
    За все життя Лондон видав 16 збірок. Першими, котрі принесли йому популярність, були: «Син вовка», «Бог його батьків», «Діти морозу», «Чоловіча вірність», «Місячний пік». Перші романи – «Дочка снігів», «Морський вовк », «Гра». 
Одними з найвідоміших романів стали:
     «Біле ікло». Це розповідь про вовка на прізвисько Біле Ікло, у жилах якого тече кров собаки. Ця обставина робить його життя немислимим поза людським суспільством. Незважаючи на жорстокість, підступність і зраду людини, Біле Ікло завжди залишається вірним їй. Внутрішній світ тварини, мотивація її вчинків відтворені письменником настільки зворушливо, що оповідь розчулює до сліз.
    «Серця трьох». У цій книжці розповідається про  подорож трьох Френсіса та Генрі Морганів і Леонсії Солано в пошуках скарбів, захованих далеко у горах Центральної Америки. Їхня мандрівка виявилася дуже небезпечною, проте вою, сповненою таємниць і загадок. Авторові — майстру пригодницького жанру —вдається до останньої сторінки тримати читача в напруженні. Тож не дивно, що цей роман ось уже майже століття є надзвичайно популярним серед дітей і дорослих в усьому світі.
 
«Мартін Іден»
. Випадкова зустріч зі студенткою університету Рут Морз – дівчиною із заможної сім’ї – змінює життя моряка Мартіна Ідена. Він мріє стати письменником і починає завзято займатися самоосвітою. Природний талант і напружена праця дозволили Мартіну здійснити мрію. Але досягнувши мети, він відчуває себе спустошеним. Втративши старий рай (море, кубрик), нового він не знаходить. У трагічному фіналі роману Джек Лондон ніби передбачив кінець свого власного життя. 
        Вісім його романів були успішно екранізовані. 

    155 років від дня народження Ромена Роллана (1866–1944),французького письменника, музикознавця, громадського діяча, лауреата Нобелівської премії у галузі літератури. Ромен Роллан дебютував в літературі як драматург. Першим опублікованим твором Роллана стала трагедія «Святий Людовик». Конфлікт цієї п'єси має етичний і філософський характер: віра в ідеал зіткнулася з невірством і егоїзмом. 
Найбільш популярними творами письменника є романи: 
    «Жан Крістоф». Йдучи життям герой шукає мудрість: йому доводиться долати багато випробувань, «кіл пекла», приструнити свої пристрасті щоби взяти долю в руки і досягнути Гармонії — жити в одному ритмі з суспільством. 
    «Зачарована душа». За задумом письменника роман являє собою «щосьбільше, ніж літературний твір. Це жива істота, повість про духовний світ однієї жінки», що охоплює сорок років її життя –від безтурботної юності до мужньої смерті.
     «Кола Брюньйон». Твір проникнутий пристрасною любов'ю до життя у всіх її проявах. Головний герой Кола Брюньон володіє рідкісним даром - він вміє отримувати задоволення від усього, що робить. Почуття гумору і філософське ставлення до життя допомагають йому переживати всі негаразди і труднощі.
     В Перегінській дитячій бібліотеці організована періодична книжкова викладка літератури з циклу «Літературний календар місяця» під назвою «Ювіляри року». 
Щомісячно на виставці презентуються твори письменників-ювілярів.