середа, 9 квітня 2014 р.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

     Щорічно березень для бібліотек, які обслуговують дітей, наповнюється приємними клопотами, які пов’язані з проведенням традиційного свята – Всеукраїнського тижня дитячого читання. У перенасичений інформацією час свято набуває особливого значення: допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова у дитинстві, привертає увагу до проблем дитячого читання. Як свято, тиждень дитячого читання із дуже давніми традиціями сьогодні не лише не втратило свого значення, але й набуло особливого змісту для кожного учасника.
    Сила книги безмежна. Без неї лю­дина сліпа. Протягом усього життя ми звер­таємось до книги. Вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкри­ває таємниці природи, життя. Книга - мудрий друг, який, не вміючи говорити, розказує про не­звичайні пригоди і подорожі, про навколишній світ, про різні чудеса. Ще при зародженні писемності, в одному єгипетському папірусі було написано:  «Вклади своє серце в читання». Які дивні, задушевні слова. Дійсно книга і читання – це великі вчителі і вихователі людських душ. 
     Спілкування з книгою поглиблює рівень знань,  допомагає формувати у підростаючого покоління  художній смак, гармонійний розвиток особистості, сприяє самоосвіті. 
    З 24 березня в Перегінській бібліотеці для дітей проходив Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Цього року він пройшов в особливий спосіб, бо співпав з ювілеєм Тараса Шевченка. Феномен  Великого Кобзаря в тому, що у своїй поезії він вперше окреслив українську національну ідею, створив цілісну філософію буття українського народу, дав йому вчення боротьби за власну державу, стверджуючи, що тільки «У своїй хаті своя правда і сила і воля!». В основі цієї системи є Бог, Україна, Свобода!

     «Його творчість, світоглядні ідеї мали величезний вплив на  подальший розвиток української культури. Й на долю кожного з нас – як його сучасників та і нащадків. Адже те, про що він писав, що передбачав, у що вірив і про що мріяв майже два століття тому, актуальне як учора, так і сьогодні, і в прийдешньому - у цьому дивовижна сила таланту генія» - такими словами розпочалася літературна година "Єднаймо душі словом Кобзаря".

     Протягом тижня бібліотекою було проведено  інформаційну гру "Великі права маленької дитини", презентацію "Сторінками червоної книги",  екскурсію" Вивчаємо рідний край". Діти демонстрували творчу активність, добрі знання художньої літератури, вміння аналізувати та аргументовано доводити свої думки про прочитане.

Немає коментарів:

Дописати коментар