неділя, 20 грудня 2015 р.

Свято Миколая

     Хто не знає про святого Миколая? Щороку приходить він у кожну господу з миром і дарунками. Завітав він і до дітлахів в селищі Перегінськ.
     19 грудня відбулося свято «Любий отче Миколаю, Ти до нас прийшов із раю» за участю працівників бібліотеки, служебниць монастиря церкви «Різдва Пресвятої Богородиці.


      Майже у всіх народів є звичай давати дітям вночі на Святого Миколая всякі дарунки. Велика тоді втіха. Цей гарний звичай основується на житті Святого Миколая. Він жив наприкінці ІV століття і відзначався незвичайною добродійністю. Будучи священиком у Патарі, а пізніше архиєпископом у місті Мир (у Малій Азії), угодник зі свого невеликого майна давав щедрі жертви тим, що соромилися просити, хоч терпіли нуджу. Давав так, що не тільки не знав цього світ, але навіть той, кому він допомагав. Миколай робив це в строгій тайні. Отже, з тих далеких часів, з доброти людської прийшло до нас свято Миколая.
      В ніч на 19 грудня Святий розносить подарунки та кладає їх під подушку. Солодощі, яблука, горіхи та печиво дістається лише слухняним дітлахам. Тим же хто цілий рік пустував – Миколай кладе під подушку різочку, як попередження на наступний рік.

Немає коментарів:

Дописати коментар