пʼятниця, 27 червня 2025 р.

Конституція для великих і малих

   28 червня День Конституції України. Ця дата вибрана не випадково, адже саме цього числа 1996р. було прийнято головний закон нашої держави. Цікаво, що це єдине свято, яке закріплено у самій Конституції. Важливо нині пригадати, що найперша Конституція у світі була саме наша-Конституція Пилипа Орлика.

  З нагоди Дня Конституції України у нашій бібліотеці для дітей  підготували  добірку з поясненнями статей основного закону, який захищає і гарантує права людини. 

Цю добірку статей представлено у форматі книжкової викладки. 
А ще ми були присутні на   брейн- рингу Перегінських пластунів, де змагалися дві команди  з Рою "Голубки"і Рою "Колосочки".Гра була дуже цікавою, питання важкими,але учасники впоралися гарно.
     Як виявилося наші діти добре знають свої права і обовязки. Вони молодці.

Нові надходдження до бібліотечного фонду

   Книги-це вірні друзі дорослих і дітей. Ми дуже радіємо, що наш бібліотечний фонд поповнено новими книгами. Запрошуємо до читання. На вас чекають цікаві захоплюючі історії та надзвичайні пригоди, пориньте у інші дивовижні світи разом з книгою.

   Отримано найпопулярніші книжки, найкращих дитячих видавницт: "Ранок", "Старого Лева", "Час змін", "Богдан",  "Час майстрів". Окрім добрих історій на дітей чекають просто фантастичні ілюстрації.
     Будемо раді бачити вас у нашій бібліотеці!

четвер, 5 червня 2025 р.

«Щоб земля була у квітах, бережіть природу, діти!

 

Щорічно 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день охорони  навколишнього середовища. Головна мета свята стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі.

В нашій бібліотеці була оформлена виставка-застереження. Виставка допоможе згадати, що ми всі живемо на одній планеті і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самі собі та своїм нащадкам. Тому у день охорони навколишнього середовища зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування у лісі, полі, біля річки. Але разом ми зробимо навколишне середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів. 

Саме від нас залежить наше майбутнє!

вівторок, 3 червня 2025 р.

«Захист дитинства у цілому світі- це місія честі, любові, добра»



 Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей- прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обовʼязків.

Закликаємо усіх сьогодні і кожного наступного дня зігрівати теплом і любовʼю кожне дитяче серце, обʼєднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми і неодмінно стануть гордістю України. 

До Дня захисту дітей в нашій бібліотеці проведено літературно- розважальні ігри.А ще бібліотекарі привітали дітей із гарним завершенням навчального року, початком довгоочікуваних канікул та пригостили смаколиками.

             


       


   

    

    

пʼятниця, 23 травня 2025 р.

«Крізь століття до сучасності: словʼянська писемність і культура»

 Усне мовлення всіх народностей словʼян  було колись єдиним,  і відрізнялося тільки діалектами. Загалом мешканці європейського сходу легко розуміли один одного, проте своєї письмової системи у них не було, а спроби пристосувати до фонетичного складу мови латинський чи грецький алфавіт не мали успіху. Отримати свою абетку нашим предкам вдалося завдяки двом Візантійським братам Кирилу і Мефодію. Крім алфавіту вони подарували нашим народам переклад основних християнських священних текстів. 

Мова- це душа нації та її найцінніший скарб. Зараз Україна проживає найважчий етап у своїй сучасній історії-війну з росією. За свою свободу українці борються щодня на різних фронтах. Не виключенням є і мова, адже мова- це зброя, це ідентифікатор нації, і зараз ніхто з цим вже не сперечається. Українці почали більше шанувати  власну мову та історію, досліджувати їх та передавати світу. 

Нація живе доти, доки  живе її мова тож давайте щодня плекати та поважати наш скарб- соловʼїну українську мову. 

22 травня 2025 року в регіональному тренінговому центрі відбулися курси навчання цифрової грамотності для бібліотечних працівників територіальних громад  Івано-Франківщини, організовані за сприяння науково-методичного відділу та відділу літератури іноземними мовами книгозбірні. 

Навчальні курси проводила завідувачка відділу літератури іноземними мовами Ольга Войтичук, яка пройшла тренінг з використання інструментів штучного інтелекту для вчителів.

В програмі курсу ми навчилися використовувати інструменти штучного інтелекту в бібліотечній роботі, правильно формулювати запити, генерувати зображення та презентації, перетворювати текст у відео. Також отримали навики, як грамотно застосувати штучний інтелект в онлайн інструменті  графічного дизайну CANVA.

По закінченню навчання директорка бібліотеки Людмила Бабій вручила учасникам сертифікати випускника навчального курсу цифрової грамотності.

Щиро дякуємо за можливість розвиватися!



середа, 21 травня 2025 р.

«Життя без обмежень для кожного»

 19-25 травня- Національний тиждень безбарʼєрності.

Відмовляючись від барʼєрів, ми відкриваємо двері для різноманітності та взаєморозуміння. Безбарʼєрне середовище- це місце де кожна людина, будь яких віку чи можливостей, може відчувати себе комфортно і важливою частиною. Це означає, що немає перешкод чи обмежень, які заважають людям взаємодіяти, вчитися та грати разом. 







вівторок, 20 травня 2025 р.


 День спільнодії, цей день став справжнім дотиком до внутрішнього світу кожного, хто долучився. Мета заходу була глибока і водночас проста- через різноманітні активності навчити учасників знаходити сенси навколо себе. Бо саме сенси- це те, що тримає нас на плаву у складні часи, дає опору і мотивує рухатися далі. Цей день збігся з Міжнародним днем сімʼї- свято, яке нагадує  нам про важливість родинного тепла, любові та підтримки.

Саме в родині закладаються основи характеру, формуються цінності, які супроводжують нас усе життя. Це був простір взаємності та щирості. Також бібліотекарі проводили хвилинки арттерапії  для дітей та їхніх батьків, діти брали участь в караоке, а також спільно подивились мультфільм про сімʼю. 






   







четвер, 15 травня 2025 р.

«Таємниці українського орнаменту»




 Людське безсмертя з роду і до роду

Увись росте з коріння родоводу.

І тільки той, у кого серце чуле,

Хто знає, береже минуле

І вміє шанувать сучасне,-

Лиш той майбутне

Вивершить прекрасне!

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка- своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками. Майже кожна область, кожний район, часто окремі села, від матері до дочки передавали свої узори. Тому за кольором, орнаментом, фактурою вишивки завжди можна визначити місце її виготовлення.

Сорочка-вишиванка завжди була символом чистоти душі і тіла. Ця національна святиня символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний звʼязок багатьох поколінь, тому що не переривається віками. Наші пращури вірили, що візерунки на рушниках або одязі можуть повністю змінити долю людини. Бо більшість мотивів для орнаменту українцям подарувала сама матінка-природа. 

Український народ в усі часи активно та завзято захищає свою землю та традиції. Давайте покажемо, що ми є щирими українцями.

Хай у ваших оселях розквітне калина, оживуть квіти і птахи на полотнах ! Ми з вами усі- українці, яких обʼєднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишивки. 

Щиро запрошуємо вас полинути у прекрасний світ народної вишивки, ознайомитися з історією цього виду мистецтва. Адже саме українська вишивка- це КОД  НАШОЇ НАЦІЇ. 

субота, 10 травня 2025 р.

«Материнське серце: сила любові та підтримки»




 У останній місяць весни, у травні, коли природа Мати виряджає свою доню Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці і радості, Україна відзначає надзвичайно світле свято- День матері.

Кожну хвилину на планеті відбувається диво. Це диво-народження дитини, поява нової людини на світ. Перші хвилини, години, дні  й перші роки дитина повинна знаходитись поряд з мамою, а мама з малюком. Тільки мама здатна віддати дитині всю свою ніжність, любов і турботу. Так ще з дитячого садочка малят навчають шанувати своїх неньок. Любов до матері- немає вищої любові. Там, де ступає матуся, здається, стає тепліше, піднімаються трави, розцвітають квіти, радісно щебечуть пташки. 

В цей день наші діти також хочуть привітати своїх мам зі святом, та подякувати за  надзвичайно важку та важливу роботу, яку вони роблять щоденно. 

Сьогодні наші найкращі вірші ми вплітаємо у вінок шани і любові до вас. Тож нехай всі мами в світі будуть щасливими, коханими, а їхні діти  наповнюють їх світлом та добротою. 





        







пʼятниця, 9 травня 2025 р.

«Мандруємо Європою: культура, мода, традиції»


 Кожного року у травні місяці відзначається День Європи в Україні. Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть у собі Європа можна побачити на виставці. Наші відвідувачі мають нагоду долучитись до спільних цінностей, спільної історії всіх націй та народностей континенту, ознайомитись зі звичаями, традиціями, обрядами та національними стравами різних європейських країн, модою,  з цікавою багатожанровою літературою, мистецтвом країн Європи- пірнути в невичерпне джерело духовної культури континенту. 

Європа- найцінніша скарбниця досягнень та памʼятників культури. Країни Європи дуже різні. У кожного з них своя мова, історія, закони… Та все ж народи Європи мають багато спільного ще з давніх часів і до сьогодення. Україна є частиною географічної Європи і тому повинна входити в політичну європейську єдність. Євросоюз дружня сімʼя і всі серйозні проблеми вирішують разом. Кожна держава ЄС самостійно визначає питання освіти, податків і прав громадян. Спільними  лишається для всіх прагнення свободи, безпеки, поваги і толерантності. 

Європейські країни,  як пазли складаються в одну цілісну систему: політичну, економічну і фінансову. Українці мають повноцінне право бути частиною цієї системи. 

Отож, усіх хто цікавиться європейським життям, культурою, історією, літературою, чекаємо в бібліотеці. 

Відкрийте для себе Європу разом з бібліотекою! 

Україна- це Європа!







пʼятниця, 25 квітня 2025 р.

«Чорнобиль: Памʼять, що не згасає»


 Чорнобиль… Тепер це слово знає весь світ. Чорнобиль- це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це памʼять, це наш нестерпний біль. Ця надзвичайна подія, яку називають найстрашнішим цивільним ядерним інцидентом, є однією найбільших  інцидентів у світі. Відбулося вивергання потужністю в 300 Хіросім. 

Велике лихо спіткало нашу землю того далекого 1986 року. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною…

Памʼять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий. 

Чорнобильська катастрофа займає особливе місце. Вона засвідчує всемогутність і безсилля людини. І ми маємо робити все можливе, щоб такого більше не повторилося.


«Про книгу- з любовʼю і повагою»

 Книга-одне з найбільших чудес, створених людиною.  З тих пір як люди навчилися писати, свою всю мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутне. Важко уявити, яким  би був цей світ без книги, що є основою духовного, інтелектуального та культурного розвитку суспільства. Книги дарують нам цілющі зерна знань. Вони спонукають до творчого пошуку, прекрасних знахідок і відкриттів.

З нагоди Всесвітнього Дня книги та авторського права в нашій бібліотеці діє книжкова виставка «Про книгу-з любовʼю і повагою», на якій представлені книги які получили відзнаку.  Діти дізнались цікаві факти, а також ділилися враженнями від прочитаних книг. 

Обирайте свою книгу!

Насолоджуйтесь читанням!



середа, 23 квітня 2025 р.

«Моя писанка до Великодня»

 Писанкарство- один із найдавніших і найцікавіших видів мистецтва українського народу. За давніми народними повірʼями, писанка-символ добробуту, щастя та життя. Її писали лише в доброму настрої  та з добрими побажаннями, щоб подарувати іншим на щастя, на здоровʼя, на багатство, вкладаючи в це душу. 

Найвеличніше християнське свято- світле Христове Воскресіння. З цієї нагоди в нашій бібліотеці відбувся майстер-клас з писанкарства «Моя писанка до Великодня». Присутні дізналися про традиції нашого народу, про техніку виготовлення писанок. У дружній атмосфері, допомагаючи один одному, присутні навчилися творити писанки. Ніхто не залишився осторонь цієї справи, і з великою цікавістю занурилися в царину розпису елементів писанки. Кожна писанка радувала око різноманіттям візерунків та яскравістю кольорів, неповторністю. 




вівторок, 8 квітня 2025 р.

«Дивовижний світ птахів»




А пташка співа! У неї весна. 

Вона прилетіла додому. 

Ту пісню ніколи не вкраде війна,

Ту пісню не вбити нікому.

А пташка співає край палених віт,

Вона відбудує гніздечко. 

І гупає в грудях на весь білий світ

Її тріпотливе сердечко. 

І пташка боїться. І пташці болить.

І пташку лякають тривоги.

Та пташка співає. Дзвіночком дзвенить

Над згарищем клич перемоги.

Початок весни…Чудова пора для всього живого. І ми із нетерпінням чекаємо  наших друзів -пернатих мандрівників. В міжнародний день птахів усі охочі розвішують будиночки і годівниці для пернатих. 1квітня- це день зустрічі  пташок , які прилітають з теплих країв. Дітям сподобалися  також книги з виставки «Дивовижний світ птахів» з яких вони дізналися про найцікавіші факти про життя пернатих друзів. І нехай пташки принесуть на крилах не лише весну, а й мир для України.