вівторок, 16 березня 2021 р.

Всеукраїнський конкурс дитячого екомалюнка "Книга і діти, екологія і світ"


  Всеукраїнський конкурс дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ» 

Національна бібліотека України для дітей, Національна секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY, Благодійна організація «Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», Державна екологічна інспекція України, ТОВ Видавництво «Ранок» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Української асоціації працівників бібліотек для дітей домовилися:

1. Організувати та провести Всеукраїнський конкурс дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ» (далі – Конкурс) у рамках Десятиліття дій Організації Об'єднаних Націй із відновлення екосистем (2021 – 2030) з 1 березня до 31 травня 2021 р. 

2. Конкурс провести відповідно до Положення про проведення Конкурсу (Додаток 1). 

Додаток 1 

ПОЛОЖЕННЯ

про Всеукраїнський конкурс дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ»

І. Загальні положення

1.1. Основними завданнями Конкурсу є формування екологічної компетентності дітей; стимулювання їхньої пізнавальної активності та творчих здібностей; популяризація екологічного способу життя і мислення; утвердження екоцінностей і поваги до своєї Батьківщини, бажання читати та ілюструвати книжки екологічної тематики; сприяння екологічному розвитку дружньої до довкілля особистості, її ідентифікації з природою. 

1.2. Мета Конкурсу – виховання у дітей гуманного ставлення до навколишнього середовища; розкриття у творчості їхнього прагнення до збереження і примноження природних ресурсів.

1.3. Організаторами конкурсу є Національна бібліотека України для дітей (далі – НБУ для дітей), Національна секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY (далі – IBBYUA), Благодійна організація «Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», Державна екологічна інспекція України, ТОВ Видавництво «Ранок».

1.4. Організаційно-методичне забезпечення і супровід Конкурсу здійснює НБУ для дітей. 

1.5. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційних вебсайтах НБУ для дітей, Державної екологічної інспекції України, обласних бібліотек – учасників Конкурсу, партнерів, а також в інших засобах масової інформації.

1.6 Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» № 2297-VІ від 1 червня 2010 року. 

ІІ. Умови Конкурсу

2.1. У Конкурсі беруть участь діти 6-18 років у 2-х вікових категоріях:

 – читачі-учні 1-5 класів; 

– читачі-учні 6-11 класів. 

2.2. На Конкурс приймаються індивідуальні та колективні роботи у кожній віковій категорії. 

2.3. Конкурсні роботи готуються за тематичними напрямами: 

Наше майбутнє – зелена і чиста планета; 

Збережемо свій рідний край; 

Скажемо «Ні» забрудненню Землі.

 2.4 . Конкурс проводиться з 1 березня до 31 травня 2021 року у два тури: перший – з 1 березня по 1 травня – на обласному рівні; 

другий – з 2 травня по 31 травня – на загально державному рівні (підсумковий).

 2.5. Учасники Конкурсу кожної вікової категорії готують за напрямом малюнок у довільній графічній, живописній формах, виконаний олівцями або фарбами у форматі А3, який за змістом і жанром відповідає темі та містить авторське бачення сучасної чи майбутньої екологічної ситуації у світі. 

2.6. Малюнок має бути доправлений (надісланий) до обласної бібліотеки для дітей з метою визначення регіональних переможців.

 2.7. На Конкурс приймаються виключно оригінальні індивідуальні та колективні малюнки, які впершеподаються до участі в конкурсах. 

2.8. Роботи мають надсилатися із коротким повідомленням про автора: прізвище, ім’я, дата народження, домашня адреса (поштова), адреса електронної пошти, телефон для зв’язку; для колективних робіт – додати ПІБ керівника художнього гуртка.

 2.9. До участі у конкурсі не допускаються роботи, які не відповідають умовам, визначеним цим положенням. 

ІІІ. Організаційний комітет і журі Конкурсу

3.1. Для підготовки та проведення Конкурсу створюється головний Організаційний комітет. До його складу входять представники організаторів Конкурсу, громадських організацій, меценати.

3.2. Для проведення першого туру Конкурсу в обласних бібліотеках для дітей України створюються організаційні комітети та журі. 

3.3. Для визначення переможців у другому турі затверджується склад Головного журі, до якого входять професійні художники-ілюстратори, мистецтвознавці (за згодою). 

3.4. За підсумками роботи обласні журі та Головне журі складають протоколи, які підписуються головою, секретарем та членами журі Конкурсу із зазначенням загальної кількості учасників та переможців.

ІV. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

4.1. Обласні журі Конкурсу підсумовують та визначають переможців (І, ІІ та ІІІ місця) у кожній віковій категорії серед індивідуальних і групових учасників до 1 травня 2021 року. 

4.2. Конкурсні роботи переможців надсилаються разом із протоколами до Івано – Франківської обласної бібліотеки для дітей (м. Івано – Франківськ, пл. Міцкевича, 2, індекс 76018) із поміткою Всеукраїнський конкурс дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ» (до Всесвітнього дня охорони довкілля) до 20 квітня 2021 року. Дата визначається за позначкою на поштовому штемпелі. Роботи, надіслані пізніше вказаної дати, не розглядаються. 

4.3. Для переможців Конкурсу в кожній віковій категорії серед індивідуальних та колективних робіт встановлюються І, ІІ, ІІІ місця.

4.4. Головне журі оцінює роботи, що надійшли від обласних журі, та до 31 травня 2021 року визначає переможців.

4.5. Усіх учасників, конкурсні роботи яких пройшли у другий, підсумковий тур, буде відзначено Дипломами. 

4.6. Малюнки переможців будуть презентовані на виставці у Національній бібліотеці України для дітей у Всесвітній день охорони довкілля (5 червня).

4.7. Переможців Конкурсу буде оголошено 1 червня 2021 року, у Міжнародний день захисту дітей, на передодні Всесвітнього дня охорони довкілля. Переможці отримають дипломи та призи. 

V. Зберігання та публікація робіт, надісланих на Конкурс

5.1. Малюнки, надіслані на Конкурс, авторам не повертаються. Роботи переможців І та ІІ турів зберігаються у НБУ для дітей та можуть бути використані у її подальшій роботі. 

5.2. Результати Конкурсу узагальнюються відповідним наказом, оприлюднюються на офіційному сайті НБУ для дітей, партнерів Конкурсу та у фахових друкованих виданнях. 

Немає коментарів:

Дописати коментар